WSPIERAMY UKRAINĘ

NAPIS POMOC DLA UKRAINY.jpg

Nasze Przedszkole włącza się w akcję pomocy dla uchodźców z Ukrainy.
Wszystkie chętne osoby prosimy o przynoszenie niżej wymienionych darów do poszczególnych grup.
Zebrane rzeczy zostaną przekazane do Starostwa Powiatowego w Puławach,
Stowarzyszenia „Przeszłość- Przyszłości”, do Urzędu Miasta oraz rodzinie uchodźców z Ukrainy

Razem możemy więcej !!!

Zbieramy żywność długoterminową: konserwy, olej, cukier, makarony, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa, owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.

Kosmetyki, chemia: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.

Środki opatrunkowe: zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.

Zbieramy koce i śpiwory, karimaty, ciepłe ubrania, ubranka dziecięce oraz buty (nowe ze względów higienicznych) maskotki dla dzieci.

Na granicy jest wiele chorych dzieci, które potrzebują lekarstw: syropy i czopki przeciwgorączkowe, syropy na kaszel.

Serdecznie dziękujemy za dotychczas zorganizowane i przekazane wsparcie dla osób potrzebujących z Ukrainy. Zgromadzone produkty zostały w dużej części przekazane na MOP Markuszów oraz do konkretnej rodziny.

Miejskie Przedszkole Nr 16 w Puławach

24 - 100 Puławy